Akademicki Związek Sportowy Cieszyn
rozmiar tekstu: A A A

Kendo w mediach

04/12/2012

We wtorkowy wieczór w Cieszynie zorganizowano pierwszy trening kendo, sztuki walki, wywodzącej się z bojowej szermierki samurajskiej. Do końca listopada w bezpłatnych zajęciach może brać udział każdy. Jedyny warunek - skończony... siódmy rok życia.

Zajęcia prowadzi Genryoku Kendo Dojo z Wisły. Sekcja od listopada współpracuje z Akademickim Związkiem Sportowym, działającym przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Podczas pierwszego spotkania adepci kendo poznali podstawy szermierki sportowej - nie tylko teoretyczne, ale też praktyczne. Chwycili za miecze bambusowe i poznali kilka technik. Zobaczyli też pokaz walki profesjonalistów, nawet z użyciem prawdziwych mieczy.

- Trenowałem kiedyś kendo w innym mieście, ale widzę, że tutaj poziom naszych trenerów jest naprawdę świetny i mogę się wiele nauczyć - ocenił jeden z uczestników pierwszego treningu. - Mnie od dawna fascynuje japońska kultura. W treningu kendo wziąłem udział po raz pierwszy i na pewno nie ostatni - stwierdził inny z młodych samurajów.

- Pierwsze treningi są bezpłatne i niezobowiązujące, w końcu nie wszystko jest dla wszystkich. Na początek wystarczy zwykły strój sportowy: t-shirt i spodnie dresowe (raczej nie spodenki). Ćwiczymy na bosaka. Sprzęt (miecz, a następnie zbroję) na początku bezpłatnie wypożyczamy - przybliża Krzysztof Kaczorowski. - Jeszcze jedna ważna informacja - nie ma górnej granicy wieku! Zapraszamy już osoby od 7 roku życia - dodaje.

Najbliższy trening odbędzie się we wtorek, 20 listopada. Początek o godz. 18.30. Później zajęcia będą się odbywać regularnie we wtorki i piątki, w godz. od 18.30 do 20.00. Miejscem spotkań adeptów kendo jest mała sala nad halą sportową Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62.

Do końca miesiąca zajęcia są bezpłatne, później będą kosztować 35 zł za miesiąc lub 180 zł za pół roku (miesiąc gratis). Warunkiem uczęszczania na treningi będzie również posiadanie ważnej legitymacji ISIC-AZS (dzieci oraz studenci) lub AZS (pozostałe osoby).

Więcej na ten temat tutaj.

 

Źródło: http://www.beskidzka24.pl/artykul,cieszyn_zostan_samurajem_wideo,6170.html
powrót

KALENDARZ

PARTNERZY